Kategoriler

Altın İğne (Cilt Bakım)

 

Altın İğne radyofrekans, monopolar başlık ve micro iğne radyofrekans (RF) başlığının cihaz birleşiminden oluşan, estetik alanında kullanılan bir Multi RF sistemidir. MTR (Mikro İğne Terapi) başlığında 0.3 mm inceliğinde 25 iğne bulunmaktadır. Uzun yıllardır bilinen radyofrekans enerjisinin bu iğneler yardımıyla derinin alt tabakasına iletilmesi yöntemidir.

Derinin altına ulaşan bu enerji ile birlikte dokularda yeni kolajen üretimi ya da eski sorunlu kolajenin onarılması, deride bulunan pigment hücrelerinin hasarlanarak leke oluşumunun azaltılması, ter bezlerinin aldığı kontrollü hasar doğrultusunda terlemenin azaltılması amaçlanmaktadır.

ALTIN İĞNE UYGULAMASININ FAYDALARI NELERDİR? 
Uygulama ile ciltteki kolajen üretimi artırılır ve elastikiyet sağlanır. Böylece kırışıklıklar giderilir ve toparlanır. Ciltteki büyümüş gözenekler sıkılaşır. Akne, leke, aşırı terleme, çatlak ve yara problemleri için tedavi sağlanır.

ALTIN İĞNE HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?
Yüz, boyun, dekolte bölgesi, kol ve bacak bölgelerinde uygulama yapılabilir.

ALTIN İĞNE UYGULAMASININ SÜRESİ VE AŞAMALARI NEDİR?
Uygulamaya başlarken; uygulamanın yapılacağı bölge, lokal anestezi kremi sürülerek uyuşturulur. Sonrasında bu krem silinerek cilt, antiseptik solüsyonlarla temizlenir. Gerek görülürse lokal anestezi de uygulanabilir. Radyo frekans cihazının herkese özel ve tek kullanımlık olan altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikle cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile cildin alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi tetiklenir.

Uygulama nedenine göre işlem sırasında gerekliyse ilaç-krem uygulamaları yapılır. Uygulama sonunda soğuk kompres yapılır. Yatıştırıcı kremler ve güneş koruyucu sürülür. Tedavi uygulamaları 15 gün aralıklarla ortalama 3 seans olacak şekilde planlanmaktadır. Probleme göre daha fazla uygulama yapılabilir.

ALTIN İĞNE UYGULAMASI KİMLER İÇİN SAKINCALIDIR?
Kalp pili olan kişilere, yaralı veya enfeksiyonlu olan bölgelere, kanında pıhtılaşma sorunu yaşayanlara, epilepsi hastalarına ve hamile olan kişilere uygulanmamaktadır.

ALTIN İĞNE UYGULAMASI ÖNCESİNDE VE SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?
İşlem öncesinde aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar, alkollü içecekler kullanılmaması gerekir. Uygulamaya makyajsız gelinmesi önerilmektedir. Uygulamayı takip eden 15 gün boyunca ve sonrasında da cilt güneşten korunmalı, 24 saat boyunca su ile temas ettirilmemelidir. Uygulama sonrasındaki ilk 1 hafta boyunca kese, peeling gibi cilt soyucu işlemler yapılmamalıdır. Glikolik asit içeren kremler uygulanmamalıdır.

Altın İğne (Cilt Bakım)
X